Telewizja Internetowa Diecezji Kaliskiej

domjozefa

Figura Św. Michała Archanioła w Kaliszu

SwMichalArchaniol-domowa

Przygotowanie do Bierzmowania

BierzmowanieSpotkanie kandydatów

przygotowujących się do Bierzmowania 

Niedziela 13 grudnia 2015

godz. 9.15 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ministranci gr. 22.11.2015W ostatnią niedzielę roku kościelnego, przeżywając Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata podczas mszy św. o godz. 11.30 modliliśmy się w intencji ministrantów oraz ich rodzin prosząc o Boże Błogosławieństwo. Dwóch kandydatów złożyło przyrzeczenia ministranckie i zostało ustanowionych ministrantami Liturgicznej Służby Ołtarza Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. Pozostali ministranci odnowili swoje ministranckie przyrzeczenia. Wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii to 18 ministrantów. Chłopców, którzy by chcieli służyć Jezusowi przy ołtarzu – serdecznie zapraszamy do wspólnoty ministranckiej.

Zapraszamy do fotogalerii >>>

Mecz Kalisz - Opatówek

Mecz z opatówkiemKs. Mariusz Kubisiak (wikariusz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku) zaprosił naszych ministrantów do rozegrania meczu piłki nożnej razem z ministrantami z Opatówka. W środę 18 listopada ministranci wraz z ks. Jarosławem i rodzicami udali się halę sportową do Opatówka. Rozgrywki rozpoczęły się wspólną modlitwą. Mecz piłki nożnej zakończył się zwycięstwem naszej drużyny ( Kalisz 4 : 3 Opatówek ). W drużynie Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Kaliszu zagrali: Michał Kliber, Jakub Kuźniacki, Mikołaj Łączyński, Kacper Mencel, Michał Skalski, Szymon Stanoch, Dawid Szymczak, Maciej Wiatr, Wiktor Wytwer . Na koniec Ks. Mariusz  wręczył wszystkich zawodnikom pamiątkowe upominki. Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Mariuszowi i ministrantom za zaproszenie oraz wspaniały mecz.

Konkurs "Różaniec 2015"

Różaniec 2015 02Dziękujemy dzieciom i młodzieży oraz dorosłym za wspólną modlitwę różańcową w październiku. Dzieci naszej parafii przygotowały przepiękne własnoręcznie wykonane różańce, o czym mogliśmy się przekonać oglądając je w kościele. Dziękujemy wszystkim dzieciom za tak wielki trud włożony w przygotowanie rózańcy i gratulujemy pięknego efektu pracy. Wszystkie są cudne.

Różańce wykonali: Kacper Mencel, Mikołaj Łączyński, Bartek Całka, Martyna Banach, Julia Piekarska, Anna Piekarska, Weronika Całka, Karolina Sabatowska, Cezary Rataj, Kornelia Rataj, Oliwier Kałużny, Oskar Jędrzejewski, Natalia Krysiak, Kacper Śmiłowski, Sandra Michalska, Zosia Kaźmierczak, Gabrysia Kościelny, Olek Kościelny, Marysia Łączyńska, Franciszek Szmajdziński, Paweł Skalski, Jagoda Ochocka, Kacper Wilczura, Bartosz Rudziński, Bartek Lisiecki, Mikołaj Kowalski, Oskar Waliś, Michał Mielczarek, Malwina Sipka, Kacper Krych, Marcel Kowalski, Olaf Janiak.   

Zapraszamy do obejrzenia różańcy >>> 

Z Ministrantami na kręgielni

KregielniaNasi ministranci wraz z Ks. Jarosławem w sobotę 10 października

udali się do Nowych Skalmierzyc na kręgielnię.

Dziękujemy rodzicom i dziadkom naszym ministrantów za pomoc w dotarciu na kręgielnię. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć  – jak grali nasi ministranci.

Galeria >>> 

Pielgrzymka Mikorzyn - Kobyla Góra - Ostrzeszów

Krzyz jubileuszowy 2015
 
24 października 2015 roku o godz. 9.00 Parafianie wraz z ks. Jarosławem udali się w pielgrzymi szlak. Najpierw odwiedziliśmy Sanktuarium Św. Idziego w Mikorzynie, tutaj Ks. Kustosz Ryszard Wachowiak przybliżył nam postać Św. Idziego i cuda jakie dokonały się za jego przyczyną. Następnie na Górze Krzyża Jubileuszowego odmówiliśmy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Kolejnym naszym etapem był kościół pw. Św. Jadwigii Śląskiej w Kobylej Górze. Ostatnim miejscem pielgrzymki była kościół Wniebowzięcia NMP w Ostrzeszowie, gdzie Ks. Prałat Stefan Szkaradkiewicz opowiedział nam o historii przepięknej Fary.

Modlitwa różańcowa

MBFatimska

Nabożeństwo różańcowe

 codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę po mszy o 16.00

 Maryja prosi nas: „Odmawiajcie codziennie różaniec ….”

 

 Orędzie Matki Bożej Fatimskiej

„Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny” /13.05.1917/

Wszyscy ludzie dobrej woli mogą i powinni odmawiać różaniec każdego dnia. Mogą oni modlić się nie tylko w kościele przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, lecz także ukrytym w tabernakulum, w kręgu rodzinnym jak również w samotności, w drodze i podróży. Różaniec jest modlitwą, która jest najbardziej dostępna dla wszystkich: bogatych i biednych, mądrych i nie wykształconych. Modlitwa różańcowa powinna być dla każdego jakby chlebem duchowym, aby za jej pomocą pogłębiać i rozgrzewać w ludziach wiarę, nadzieję i miłość.

„Chciałabym /.../ abyście każdego dnia odmawiali różaniec” /13.06.1917/

Czytaj więcej: Modlitwa różańcowa

Sakrament Bierzmowania

bierzmowanie OZ

       W kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Św. w Kaliszu Ks. Biskup Edward Janiak 
udzielił sześciu mężczyznom Sakramentu Bierzmowania.
      Uroczystość miała miejsce podczas Mszy Św. 23 września we wspomnienie Św. O. Pio. 
    Panowi przygotowywali się w każdą sobotę począwszy od stycznia br. Wśród obecnych na Eucharystii sprawowanej w intencji bierzmowanych byli krewni, Dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp., Kierownik Oddziału Zewnętrznego w Kaliszu, wychowawczyni oraz parafianie. 
 


 Znajdź nas na Facebook'u Copyright © 2017. Wszelkie Prawa Zastrzeżone


Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

ul. Wrocławska 209

62-800 Kalisz


tel: 62 768 71 05

e-mail: parafia@podwyzszeniekrzyzasw.pl