Grudzień

4 grudnia – piątek od godz. 9.00 do 18.00    Pamiętaj Pan Jezus czeka na Ciebie – przyjdź na adorację

5 grudnia – sobota – godz. 11.00                Obowiązkowe spotkanie wszystkich ministrantów

6 grudnia – niedziela – godz. 12.00              Wszyscy ministranci przychodzą na Sumę Odpustową

8 grudnia – wtorek – godz. 18.00                Uczestniczymy w Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP

12 grudnia – sobota – godz. 11.00              Obowiązkowe spotkanie wszystkich ministrantów

19 grudnia – sobota – godz. ???                 Pielgrzymka ministrantów i dzieci do Seminarium w Kaliszu

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ministranci gr. 22.11.2015W ostatnią niedzielę roku kościelnego, przeżywając Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata podczas mszy św. o godz. 11.30 modliliśmy się w intencji ministrantów oraz ich rodzin prosząc o Boże Błogosławieństwo. Dwóch kandydatów złożyło przyrzeczenia ministranckie i zostało ustanowionych ministrantami Liturgicznej Służby Ołtarza Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. Pozostali ministranci odnowili swoje ministranckie przyrzeczenia. Wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii to 18 ministrantów. Chłopców, którzy by chcieli służyć Jezusowi przy ołtarzu – serdecznie zapraszamy do wspólnoty ministranckiej.

Zapraszamy do fotogalerii >>>

Mecz Kalisz - Opatówek

Mecz z opatówkiem

Ks. Mariusz Kubisiak (wikariusz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku) zaprosił naszych ministrantów do rozegrania meczu piłki nożnej razem z ministrantami z Opatówka. W środę 18 listopada ministranci wraz z ks. Jarosławem i rodzicami udali się halę sportową do Opatówka. Rozgrywki rozpoczęły się wspólną modlitwą. Mecz piłki nożnej zakończył się zwycięstwem naszej drużyny ( Kalisz 4 : 3 Opatówek ). W drużynie Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Kaliszu zagrali: Michał Kliber, Jakub Kuźniacki, Mikołaj Łączyński, Kacper Mencel, Michał Skalski, Szymon Stanoch, Dawid Szymczak, Maciej Wiatr, Wiktor Wytwer . Na koniec Ks. Mariusz  wręczył wszystkich zawodnikom pamiątkowe upominki. Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Mariuszowi i ministrantom za zaproszenie oraz wspaniały mecz.

Zapraszamy do fotogalerii >>>

Modlitwa Ministranta przed i po mszy św.

Modlitwa przed służeniem:
Oto za chwilę przystąpię do ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją. Do świętej przystępuję służby. Chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie. Amen. 
Modlitwa po służeniu:
Boże, którego dobroć powołała mnie do Twojej służby, spraw, bym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach, przez dzień dzisiejszy i całe me życie, szedł tylko drogą zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Patron Ministrantów

Święty Dominik Savio - Patron Ministrantów
Dominik Savio
Dominik Savio, jeden z patronów ministrantów przyszedł na świat w ubogiej włoskiej rodzinie we wsi Riva di Chieri w Piemoncie w 1842 roku. Jego rodzice byli prostymi ludźmi. Ojciec Karol był rzemieślnikiem, a matka Brygida krawcową. W wieku 12 lat wstąpił do Oratorium w Turynie założonym przez św. Jana Bosko. Dominik bardzo szybko dojrzewał duchowo. Już w wieku 5 lat służył do mszy świętej jako ministrant, a w wieku 7 lat przyjął pierwszą komunię świętą co było w tamtych czasach rzadkością. O jego dojrzałości świadczą jego postanowienia po przyjęciu po raz pierwszy komunii:
Będę się często spowiadał, a do komunii przystępował ilekroć pozwoli mi na to mój spowiednik
Moimi przyjaciółmi będą Jezus i Maryja
Śmierć - tak, ale nie grzech.

Czytaj więcej: Patron Ministrantów 


 Znajdź nas na Facebook'u Copyright © 2017. Wszelkie Prawa Zastrzeżone


Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

ul. Wrocławska 209

62-800 Kalisz


tel: 62 768 71 05

e-mail: parafia@podwyzszeniekrzyzasw.pl